Emberileg nagyon tisztelem és becsülöm azokat a fiatalokat akik nemkevés időt és energiát szánnak arra, hogy tudatosan ránézzenek, miben vannak, és merre tervezik tovább életüket. Szakmailag pedig látom, hogy mekkora befektetés a jövőbe, amikor a fiatal felnőtt foglalkozik önismeretével, jövőképével, kapcsolati problémák, pszichés tünetek esetén pedig akár hosszabb terápiát is vállal, hogy jobban legyen, és teljesebb életet élhessen.
A fiatal felnőttkor egy sérülékeny időszak, a pszichés problémák gyakran ekkor jelentkeznek fokozottan. Nem ritka, hogy a fiatal felnőtt ilyenkor szembesül valamilyen pszichiátriai diagnózissal.
Fiatal felnőttekkel végzett munkámban használom az áttételfókuszú módszert (TFP), mely kifejezetten alkalmas érzelmi, kapcsolati instabilitás, identitásbeli bizonytalanságok kezelésére.
Az, hogy milyen módszertani keretben dolgozunk, az első interjút követően dől el, mely 3-4 alkalmat vehet igénybe. Klienseimmel mindig átbeszélem a választott módszertant, mert fontos számomra, hogy ők is értsék, mi az ő felelősségük és mi az enyém a közös munkában.